Kaip suprojektuoti laistymo sistemą sudėtingame objekte?

 

Gavote užsakymą suprojektuoti laistymo sistemą dideliame objekte (municipalinis parkas, sporto aikštė ir pan.). Tokie objektai dažniausiai pasižymi specifinėmis techninėmis sąlygomis, sudėtingu reljefu, ypatinga danga arba gausybe įvairių augalų, kuriems reikia individualių laistymo sprendimų.

Ar jums kyla klausimai?

Nuo ko pradėti? Kokie yra reikalavimai ir standartai? Kokią laistymo įrangą pasirinkti? Kaip apskaičiuoti vandens šaltinio našumą, kad vandens užtektų visam laistymo ciklui? Kokie yra sprendimai, jeigu vandens šaltinio našumo neužtenka? Kaip suprojektuoti tokią laistymo sistemą?

 

 1. Pirmiausia, bandymas montuoti laistymo sistemą tokio tipo objekte be projekto labai dažnai nulemia klaidas apskaičiuojant hidraulinius nuostolius. Tokiu atveju, laistymo sistema gali arba neteisingai veikti, arba investicijos bus per didelės dėl netinkamai parinktų vamzdžių diametrų.
 2. Dėl klaidingai įvertinto vandens šaltinio našumo sistema veiks, bet vienam laistymo ciklui gali neužtekti vandens. Tai reiškia, kad dar neatėjus eilei laistyti paskutinių zonų, jau turi būti laistomos pirmos zonos, kad šios neišdžiūtų.
 3. Dideliems objektams, tarp jų ir skirtingų sporto šakų sporto aikštėms, dažniausiai reikia specifinės laistymo įrangos. Panaudojus netinkamą įrangą, laistymo sistema funkcionuos neteisingai.
Jei norite būti užtikrintas jums būtina:

Pagrindiniai kriterijai į kuriuos būtina atsižvelgti rengiant projektą ir planuojant darbus sudėtingame objekte:

 1. Svarbu atidžiai išstudijuoti technines sąlygas. 
 2. Patikrinti ir įvertinti vandens šaltinio našumą. 
 3. Labai kruopščiai atlikti projektavimo darbus. 
 4. Parinkti atitinkamą įrangą, ypatingą dėmesį skiriant laistymo sistemos valdymo sprendimo efektyvumui.
 5. Teisingai suplanuoti montavimo darbus, įvertinus tokio objekto ypatumus.
 6. Atsižvelgti į darbo saugos ir aplinkosaugos reikalavimus.

Specialisto paruoštas projektas – prognozuojamų rezultatų garantas

Konsultavimas

• Atliekama aplinkos analizė;
• Pateikiami galimi optimaliausi užduoties sprendimai;
• Pateikiama galima įranga sprendimui realizuoti;
• Nustatomos būsimos problemos ir galimybės joms šalinti.

Projektavimas

• Projektas rengiamas Autocad, Irrigarden projektavimo programomis;
• Paruošiama preliminari sprendimo sąmata;
• Yra galimybė tvirtinti projektą valstybinėse institucijose.

Produkcija

• Parenkama optimali įranga pasirinktam sprendimui;
• Apmokoma kaip tą įranga naudoti, įrengti;
• Atvykę į vietą galite pačiupinėti pasirinktą elementą, kadangi didžiąją dalį įrangos turime sandėlyje;
• Elektroninėje parduotuvėje patogiai patikrinsite kainas ir mūsų turimą įrangą;
• Vykdome klientų lojalumo programą, tad prisijungę prie el. parduotuvės matysite specialiai Jums pritaikytas kainas.

Elektroninėje parduotuvėje patogiai patikrinsite kainas ir mūsų turimą įrangą

 

Apželdinimo projekto keitimo rizikos

 • Kada kyla šis klausimas? 
  Pabaigus vykdyti projekto pirmąją dalį – vamdžių išklojimą ir belaukiant galutinio montavimo dažnai pasitaiko, kad keičiamas apželdinimo projektas, t.y. keičiamos augalų vietos, atsiranda nauji augalai, papildomi mažos architektūros elementai. 
 • Kokia problema?
  Dėl to būtinai keičiasi laistymo sistemos projektas, atsiranda papildomų darbų, papildomai montuojama įranga. Neinformavus užsakovo, ateityje dažnai iškyla konfliktas arba dėl padidėjusių kaštų, arba netinkamai veikiančios sistemos.
 • Kaip eliminuosime?
  Todėl, prieš pradedant darbus, patariame informuoti užsakovą apie glaudų ryšį tarp apželdinimo projekto ir laistymo sistemos projekto. Pasiūlysime tinkamas prevencines priemones, kad ateityje išvengtumėte tokio konflikto.

Ekstremalių sąlygų idenfikavimas

 • Kada kyla šis klausimas? 
  Esant sudėtingam landšaftui, pvz. dideli statūs šlaitai, viename plote yra zonos su ryškiai skirtingas laistymo poreikiais, būtina dar nepradėjus darbų identifikuoti galimas rizikas ir parinkti, tokiomis sąlygomis patikrintą, įrangą.
 • Kokia problema? 
  Kadangi tokios situacijos būna retai, dažnai trūksta realios patirties tinkamo laistymo sprendimo parinkimui. Taip pat keliama sąlyga – išvengti eksperimentavimo, nes tai daug kainuoja bei atsiranda rizika susigadinti savo reputaciją.
 • Kaip eliminuosime? 
  Vadovaudamiesi pagal per laiką surinktų rodiklių, apie projektavimo metu dėmesio reikalaujančias vietas, rinkiniu, iš karto perspėjame apie galimas rizikas bei parenkame sprendimą, pagrįstą asmenine patirmi bei pasaulinio lygio gamintojų specialistų žiniomis.

Specialus Maidina pasiūlymas

w

Konsultacija. Suteiksime konsultaciją besirenkantiems laistymo įrangą.

h

Projektavimas. Suprojektuosime laistymo sistemą tiems, kas nori ją įsirengti savo jėgomis, įvertinę jų poreikius.

R

Įrangos komplektavimas. Sukomplektuosime laistymo įrangą su galimybe grąžinti arba pakeisti nereikalingus elementus.

El. parduotuvė. Pagal parengtą projektą galėsite rinktis laistymo įrangą mūsų parduotuvėje www.laistymoiranga.lt ir susirinkti viską, ko reikia projektui.

Montavimo pagalba. Atliksime kasinėjimo darbus naudodami specialią kasimo techniką.

p

Garantinė konsultacija. Patarsime dėl Jūsų pačių sumontuotos įrangos sistemos priežiūros, problemų sprendimo, plėtros.

Mus jau pasirinko

 

Kokie sprendimai padėjo šioms įmonėms tapti efektyvesnėmis, taupesnėmis ir pelningesnėmis? To galite drąsiai klausti tiesiogiai.

VĮ „Telšių miškų urėdija“

Išaugus lapuočių medžių sodmenų poreikiui, medelynai išplėtė lapuočių daigynus. Tačiau be tinkamos laistymo sistemos užauginti kokybiškus sodmenis nelengva. Pasirinkome 6 ha plotą, o techninį laistymo sistemos sprendimą padėjo sukurti UAB „Maidina“. Kruopštus ir atsakingas darbas nepaliko abejonių. Dažnos konsultacijos su direktoriumi A.Klunduk padėjo atrasti naujų techninių sprendimų tobulinant sistemą. Po metų apžvelgę laistymo rezultatus – esame patenkinti laistymo sistema bei įranga.

Eugenijus Barniškis - Medelyno viršininkas

 AB „Kietaviškių gausai“

„Maidina“ tiekiama laistymo įranga yra aukštos kokybės ir atitinka visus mūsų reikalavimus bei pageidavimus. Įranga visada pristatoma laiku, pagal iš anksto nustatytus terminus. Taip pat, visada sulaukiame profesionalių atsakymų į rūpimus klausimus bei konsultacijų dėl laistymo įrangos naudojimo. Bendradarbiavimą su UAB „Maidina“ mes vertiname tik teigiamai.

Raimondas Sinkevičius - Šiltnamio inžinierius

AB „Ogmios centras“ 

Ogmios centras su UAB „Maidina“ bendradarbiauja jau daugiau kaip 5 metai. Galime paminėti šios firmos darbuotojų ypatingą darbštumą, patikimumą, ekstrinį reagavimą į prašymus , į pagalbą. Labai malonu, kad Lietuvoje dar yra tokių firmų, su kuriomis taip lengva dirbti, o kai reikia – ir pajuokauti. Smagu. Manau, kad dar kartu dirbsime ne vienus metus. Labai ačiū vadovams ir visam kolektyvui. Sėkmės darbuose.

Stasė Jasutytė - Projektų vadovė

 

Išspręsime jūsų problemas

Mes suprantame, kad realizuojant įvairius individualius projektus vienodų sprendimų nebūna. Naudodamiesi savo sukaupta patirtimi, nuo pat pradžių aptarsime galimas problemas bei parengsime sprendimus joms išspręsti.

Susisiekite ir mes parengsime Jums individualų pasiūlymą didesnio derliaus sprendimui sukurti.

Telefonas: +370 5277 3544 arba el.paštas info@maidina.lt ir mes susisieksime.